12 sprawdzonych i bardzo mało znanych sposobów na skuteczną promocję Twojej oferty w internecie

Promocja oferty w internecie

Wysyłaj maile, które będą przez dłuższy okres czasu widoczne, jako pierwsze

Jakiś czas temu dostałem maila od jakiegoś amerykańskiego serwisu poświęconego marketingowi i następnego dnia zauważyłem ze zdziwieniem, że ta wiadomość cały czas znajduje się na szczycie mojej listy maili.

To nie była kolejna wiadomość od tego samego nadawcy. To był cały czas ten sam mail. Ciągle na szczycie i ciągle przypominał o sobie (mimo upływu czasu i nowych wiadomości, które pojawiały się pod spodem).

Jak możesz osiągnąć taki efekt? Wyślij do adresata wiadomość z przyszłą datą. W tym celu zmień datę na serwerze SMTP (zmiana daty na Twoim komputerze nie wystarczy w tym momencie).

Dzięki temu Twój mail przez odpowiednią liczbę dni będzie widoczny jako pierwszy.

Promuj swoją witrynę bardzo tanio lub zupełnie za darmo.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była oglądana przez dużą liczbę potencjalnych klientów i chcesz to osiągnąć bardzo tanio lub za darmo to wystaw ją na sprzedaż, na którymś z serwisów zajmujących się pośredniczeniem w sprzedaży stron.

Zazwyczaj serwisy te wymagają pewnej niskiej opłaty a niektóre są zupełnie darmowe. Nie chodzi tutaj, aby sprzedać swoją stronę, ale aby wielu ludzi postanowiło ją obejrzeć.

Wysyłaj duże ilości maili do nieznanych klientów w taki sposób, aby nie być posądzonym o spam

Wchodź na strony internetowe różnych firm, które mogą być Twoimi potencjalnymi klientami albo kooperantami. Praktycznie każda strona posiada możliwość kontaktu. Wyślij na każdą z tych stron przyjemnego maila, w którym napiszesz kilka ciepłych słów i zaprosisz czytelnika do odwiedzenia swojej strony. Możesz robić to sam w wolnej chwili albo zatrudnić kogoś do wykonywania takiej prostej czynności.

Jeśli Twoja strona internetowa jest interesująca, możesz liczyć na duże zainteresowanie.

Wysyłaj zaskakujące życzenia nieznanym internautom

Czasami odwiedzam fora dyskusyjne, aby poczytać, o czym piszą na nich ludzie. Szczególnie interesujące są fora stworzone za pomocą programu vBulletin, ponieważ przed rejestracją prosi on każdego nowego użytkownika o datę urodzenia. Ten program ma też specjalny kalendarz, który umożliwia oglądanie informacji o tym, jacy uczestnicy forum mają urodziny danego dnia.

Każdego dnia wysyłam jubilatom życzenia urodzinowe albo nawet oferuję im coś za darmo, jako prezent od mojego serwisu. W takiej sytuacji nie warto oczywiście niczego sprzedawać tym ludziom – to jest taka „miękka” technika, ale zaskakująco silna.

Podobnie możesz promować swoją stronę wśród ludzi, którzy są zarejestrowani na Gadu-Gadu. Sprawdź, kto ma dzisiaj imieniny a następnie wyszukaj wszystkich użytkowników o tym imieniu. Złóż im życzenia – w wielu przypadkach Twoje trafienia będą poprawne.

Reklamuj się za darmo w serwisach, które odwiedzają masowo Twoi potencjalni klienci

Skorzystaj ze strony, która darmowo będzie promowała Twoją stronę przez określony czas w ramach testu. Jeśli posiadasz stronę, która promuje szkolenia to możesz na przykład skorzystać z oferty serwisu www.szkolenia.com.pl, który pozwoli Ci za darmo promować swoją ofertę szkoleń przez dwa tygodnie. W tym czasie mają do Ciebie dostęp klienci, którzy są żywotnie zainteresowani Twoją ofertą.

Możesz dużo namieszać.

Wierz mi, baaardzo dużo!

Reklamuj się za darmo na atrakcyjnych stronach dzięki swoim opiniom

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wytworzenie zaufania do swojej oferty jest przedstawienie na swojej stronie mądrych i szczerych opinii konsumenckich na temat produktu albo usługi.

Z drugiej strony, jeśli to Ty byłeś/byłaś klientem/klientką to możesz przesłać opinię do dostawcy, który ma zwyczaj umieszczania szczegółowych rekomendacji na swojej stronie. Jeśli jest to interesująca i wartościowa rekomendacja to prawdopodobnie znajdzie się na stronie Twojego dostawcy, który chcąc uwiarygodnić cytowaną opinię chętnie umieści także adres Twojej strony.

Uzyskasz w ten sposób darmową reklamę na stronie innej firmy, która może w bardzo skuteczny sposób trafić do Twoich klientów.

Reklamuj się bezustannie i za darmo na listach dyskusyjnych

Zapisz się na listę dyskusyjną, i jako swoje imię podaj adres swojej strony. Jeśli masz ciekawy adres i przyjemnie się z Tobą dyskutuje, zyskasz wielu gości na swojej stronie.

Promuj swoją stronę dzięki kontrowersyjnym badaniom

Stwórz formularz badania na swojej stronie, a następnie poinformuj o nim ludzi korzystających z różnych forów, na których dyskutuje się ten temat. Będą chętnie wchodzili na Twoją stronę, aby zagłosować. Najlepiej, jeśli temat Twojego badania będzie kontrowersyjny. Przyciągnie to wielu zainteresowanych.

Płać ludziom (bardzo niewiele), aby z chęcią i ciekawością weszli na Twoją stronę

Prawdopodobnie każdy z zainteresowaniem otworzy maila, który informuje go o tym, że zarobił pieniądze, na przykład przez PayU.

Wyobraź sobie, że wysłałeś/wysłałaś maila do ludzi, w którym piszesz:

„Być może słyszysz czasami, jak istotne jest oszczędzanie, mówi się nawet: grosz do grosza… Zamiast mówić o oszczędzaniu postanowiliśmy przesłać grosz na Twoje konto… który być może da Ci wkrótce wielkie oszczędności. To nie jest wiele, ale warto zacząć choćby od jednego grosza.
Byłoby nam miło gdybyś odwiedził naszą stronę MagiaPerswazji.pl, na której przedstawiamy dziwne i niezwykłe sposoby na zarobienie pieniędzy”

Cała akcja będzie kosztowała Cię niewiele – za 10 złotych docierasz skutecznie do tysiąca adresatów.

Promuj swoją ofertę za darmo poprzez koperty, które dostajesz

Jeśli dostajesz duże ilości listów (tzw. junk mail), w których różne firmy chcą Ci coś sprzedać albo do czegoś przekonać to prawdopodobnie do wielu z nich dołączono zaadresowane i opłacone koperty zwrotne z prośbą o odpisanie. Zamiast je wyrzucać, włóż do środka kartkę z krótkim tekstem, który może wyglądać następująco:

„Bardzo dziękuję za przesłanie mi oferty. Była interesująca i w trakcie zapoznawania się z nią stwierdziłem, że może chcielibyście Państwo zapoznać się z unikalnymi i darmowymi publikacjami na stronie MagiaPerswazji.pl. Zapraszam serdecznie!”

Następnie wyślij kopertę pocztą. Wymaga to od Ciebie tylko kilku minut i w dodatku nic za to nie płacisz.

Przyciągnij do swojej strony lokalnych użytkowników

Jeśli Twoja strona internetowa ma charakter lokalny, udostępnij jedną z podstron dla osób, które chciałyby umieścić na niej za darmo swoje ogłoszenia. Następnie wyślij informacje o możliwości darmowej reklamy i przekazywania darmowych informacji do osób, które działają na identycznym, lokalnym rynku. Wiele osób będzie regularnie z niej korzystało i pewnie w pewnej chwili zacznie od Ciebie kupować.

Zostań ekspertem i autorytetem w istotnej dla Ciebie dziedzinie

Jeśli chcesz być postrzegany, jako ekspert w jakieś dziedzinie to pisz ciekawe i wartościowe recenzji książek, która są sprzedawana na przykład za pośrednictwem portalu w merlin.pl

Wiele osób będzie chciało się z Tobą skontaktować, aby podyskutować i wtedy… no właśnie, wtedy możesz zaprosić ich na swoją stronę i przekonać do kupienia tego, co oferujesz.